Відділ освіти, молоді та спорту Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області

Пожежна безпека


Завантажити Наказ Про посилення роботи з питань техногенної та пожежної безпеки в освітніх закладах Долинської сільської ради

Інструкція

«Порядок дій на випадок пожежі».

У разі виявлення ознак пожежі:

Дії працівників школи при виявленні пожежі

Якщо працівник школи виявив загорання, він повинен: викликати пожежну охорону за телефоном «101» та повідомити співробітнику, який приймає інформацію такі дані: адресу установи, місце виникнення пожежі, своє прізвище та номер телефону;  продублювати повідомлення про пожежу по системі оповіщення про негайну евакуацію учнів (вихованців) та працівників; повідомити про пожежу директора школи або чергового адміністратора; приступати (за можливості) до ліквідації осередку пожежі до прибуття пожежних.

Директор школи з урахуванням обставин, які склалися, повинен: перевірити ввімкнення автоматичної (стаціонарної) системи пожежогасіння; організувати відключення мереж електро- і газопостачання, систем вентиляції та кондиціонування повітря, а також здійснення інших заходів, що сприяють запобіганню поширення пожежі; визначити евакуаційні шляхи для виведення людей в безпечну зону; організувати евакуацію матеріальних цінностей із небезпечної зони; керувати евакуацією до прибуття пожежних підрозділів.

Заступник директора з адміністративно-господарської роботи та черговий адміністратор повинні: відкрити запасні виходи; увімкнути освітлення тамбурів.

            Співробітник, який знаходиться під час пожежі на посту, повинен: відкрити основний вихід з будівлі; відкрити ворота для в'їзду спецавтотранспорту.

При отриманні сигналу про евакуацію вчитель повинен: припинити заняття, знеструмити електричні прилади та обладнання, вимкнути світло і закрити вікна; у разі сильного задимлення видати учням наявні в кабінеті засоби індивідуального захисту органів дихання; дотримуючись витримки та спокою не допускати паніки, вивести учнів на перший поверх і далі до основного або запасного виходу зі школи згідно із затвердженим планом евакуації при пожежі.

Після виходу з будівлі вчитель повинен привести клас до збірного пункту й перевірити наявність всіх учнів. У разі відсутності будь-кого з дітей вчитель повинен повідомити про це директору школи або черговому адміністратору.

Порядок евакуації працівників та учнів

Першочергово слід вивести працівників і учнів з приміщення, де виникла пожежа, а також з приміщень, яким загрожує небезпека поширення вогню і продуктів горіння. У холодну пору року на розсуд працівників, що здійснюють евакуацію, учні перед виходом на вулицю можуть одягтися або взяти одяг з собою. Працівники, які здійснюють евакуацію, не повинні залишати учнів без нагляду з моменту виявлення пожежі та до її ліквідації. Після закінчення евакуації працівники повинні ретельно перевірити всі приміщення, щоб виключити можливість перебування в небезпечній зоні учнів, що сховалися під партами, у шафах або інших місцях, а також виставити пости безпеки на входах, щоб виключити можливість повернення учнів в будівлі, де виникла пожежа. При виході з приміщення, слід закривати за собою всі двері і вікна, щоб уповільнити поширення вогню і диму.       

Дії працівників до прибуття пожежних

Після евакуації учнів з будівлі (або, якщо це можливо, під час евакуації) добровільна пожежна дружина, призначена директором школи, повинна приступити до ліквідації осередку загоряння наявними засобами пожежогасіння. Оперативна група з порятунку матеріальних цінностей під керівництвом заступника директора з адміністративно-господарської роботи або призначеної директором особи повинна приступити до порятунку і переміщенню в безпечне місце майна, матеріальних цінностей, документів і забезпечити їх охорону.

ПАМ’ЯТАЙТЕ:

Вкрай несприятливі умови для організованої евакуації створює  паніка. Вона призводе до утворення людських заторів, травмування, ігнорування вільних і запасних виходів.

НЕ ПАНІКУЙТЕ!!!

Після закінчення робочого дня:

1. Відключається вся апаратура і електроприлади, припиняється подача струму у всій електромережі, окрім чергового приміщення.

2. Приміщення звільняються від виробничих відходів, сміття тощо.

3.Перевіряється можливість використання всіх проходів, виходів, сигналізацій, підходів до засобів пожежегасіння, електроприладів.

4. Всі дублікати ключів знаходяться у директора школи-інтернату.

Завантажити Наказ Про  невідкладні  заходи щодо забезпечення  вимог законодавства у сфері техногенної та  пожежної  безпеки  у закладах освіти  Долинської сільської ради