A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області

Пожежна безпека


ФЕСТИВАЛЬ ДРУЖИН ЮНИХ ПОЖЕЖНИКІВ 2021

Наказ №081 від 22.03.2021 року "Про проведення Фестивалю дружин юних пожежних у Запорізькій області в 2021 році"


Завантажити Наказ №047 від 17.02.2021 року "Щодо стану протипожежної та техногенної безпеки у закладах, установах, організаціях, в яких можливе масове перебування людей"

Завантажити Наказ Про посилення роботи з питань техногенної та пожежної безпеки в освітніх закладах Долинської сільської ради

Завантажити Наказ №078 від 02.03.2020 "Про  невідкладні  заходи щодо забезпечення  вимог законодавства у сфері техногенної та  пожежної  безпеки  у закладах освіти Долинської сільської ради"


ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

 

Про навчання населення правилам

безпеки життєдіяльності

 

Найвища цінність суспільства - людина. Проте з кожним роком збільшується кількість факторів, які негативно впливають на її життя і здоров'я. В більшості випадків ці фактори породжуються самою людиною: науково-технічним прогресом, діяльністю людини, її необачним поводженням з природою. Пожежа - це одне з найбільш розповсюджених небезпечних явищ, які виникають внаслідок легковажного відношення людей, зокрема дітей, до вогню. Характерною особливістю сучасного житла є наявність горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, книжок, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси та деталі, предметів побутової хімії, паперу.

Усе це створює підвищену пожежну небезпеку особливо при порушенні людьми вимог правил пожежної безпеки. Найбільш поширеними причинами пожеж є: необережне поводження з вогнем (у тому числі при палінні) порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електрообладнання, електронагрівальних і газових приладів, пічного опалювання, дитячі витівки з сірниками.

За статистикою, понад 80% пожеж виникає в житлових будинках і квартирах громадян. Нерідко відбуваються вони у той момент, коли самі мешканці знаходяться удома. Проте, через невмілі дії людей саме в початковій стадії пожежі, вогонь і постійно супроводжуючий його густий їдкий дим, швидко набирають силу і за лічені хвилини знищують накопичене роками майно, домашні речі, а люди в цих екстремальних умовах отримують отруєння чадним газом і сильні опіки.

Саме тому елементарні правила пожежної безпеки в побуті важливо знати кожному громадянинові.

Необхідно завжди пам’ятати:

- недбало кинуті непогашений сірник або недопалок можуть призвести до пожежі;

- не можна перевантажувати електромережу одночасним включенням великої кількості електроприладів в одну електророзетку;

- ні в якому разі не застосовувати замість запобіжників заводського виготовлення саморобні:

- електронагрівальні прилади - праски, чайники, самовари, плитки та інші - слід встановлювати на підставках, що не згорають, а йдучи з будинку не забувати їх вимикати;

- недотримання правил пожежної безпеки при користуванні печами призводить до пожеж з тяжкими наслідками;

- виконуючи фарбувальні роботи, потрібно ретельно провітрювати приміщення, не запалювати сірники і не палити;

- не захаращувати сходові клітки і протипожежні виходи меблями та іншими предметами;

- не встановлювати електроприлади поблизу горючих речовин;

- тримати електроустаткування приміщень в справному стані, не залишати включеними електроприлади без нагляду, не перевантажувати електромережу, при ремонті відключати прилади від мережі;

- дотримуватись обережності при палінні  і користуванні відкритим вогнем, не сушити одяг та білизну над газовою або електричною плитою, що горить, не відігрівати замерзлі труби опалювання відкритим вогнем, не допускати пустощів дітей з сірниками, вмикання ними електроприладів і запалення газових плит;

- стежити за справністю засобів пожежогасіння;

- знати номери телефонів екстрених служб;

- знати правила користування вогнегасниками та правила надання першої допомоги ураженим.

З метою запобігання травмуванню та загибелі людей внаслідок порушення елементарних правил безпеки життєдіяльності, виховання у громадян культури безпечної поведінки просимо сприяти проведенню інформаційно-роз’яснювальної роботи серед фахівців Вашого відомства. Давайте разом дбати про безпеку! Щиро запрошуємо до співпраці, яка є необхідною для підвищення рівня обізнаності людей щодо правил безпеки життєдіяльності. Лише разом ми зробимо життя безпечним!

 

Правила поведінки при пожежі

Треба завжди пам'ятати, що необережне поводження з вогнем може призвести до найбільшої серед бід – пожежі.

Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше - не панікувати! Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером 101 – чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі. Повідом сусідів.

Якщо є можливість, то спробуй погасити вогонь засобами, що є під рукою:

  • невеликі джерела пожежі можна гасити мокрою ганчіркою (ударами зверху);

  • не витягай з вогню предмети, що горять – це сприяє поширенню пожежі. Гаси вогонь (водою або піском) із країв до центру;

  • при гасінні пожежі намагайся не відчиняти вікна і двері, бо доступ повітря підсилить вогонь.

Якщо погасити пожежу до прибуття пожежних неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами.

  • Покидай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору;

  • при пожежі не спускайся у ліфті, бо може відключитися електрика;

  • по можливості змочи якусь тканину, прикрий нею ніс і рот;

  • під час переходів через задимлені ділянки затримуй дихання.

Ознаки отруєння чадним газом:

  • запаморочення;

  • блювота;

  • головний біль;

  • червоний колір обличчя;

  • непритомність.

Перша допомога при отруєнні чадним газом:

  • постраждалого необхідно винести на свіже повітря;

  • негайно викликати машину швидкої медичної допомоги за телефоном 103.

Якщо вогонь палає у коридорі, на сходах тощо, і неможливо вибратися назовні, залишайся у своїй квартирі, щільно зачини двері, затули щілини мокрими ганчірками, повісь ковдру, килим або будь-що інше.

Рятувальники вкрай стурбовані та звертаються до громадян з проханням бути пильними та обережними під час відпочинку на природі, дотримуватись правил пожежної безпеки. Але, якщо вже так сталося, що невинне багаття переходить у неконтрольоване розповсюдження вогню у велику пожежу, одразу телефонуйте до Служби порятунку «101».

З метою запобігання травмуванню та загибелі людей внаслідок порушення елементарних правил безпеки життєдіяльності, виховання у громадян культури безпечної поведінки надсилаємо Вам експрес-інформацію та просимо сприяти проведенню інформаційно-роз’яснювальної роботи серед фахівців Вашого відомства. Давайте разом дбати про безпеку! Щиро запрошуємо до співпраці, яка є необхідною для підвищення рівня обізнаності людей щодо правил безпеки життєдіяльності. Лише разом ми зробимо життя безпечним!

 

Як безпечно розпалити багаття

  • місце для багаття обирайте на відкритому, але захищеному від вітру місці. Навіть невеликий вітерець здатний викликати швидке поширення вогню;

  • не можна розводити багаття ближче, ніж у 4–6 метрах від дерев, смолистих пнів або коренів;

  • не розводьте багаття на ділянках із сухим очеретом, мохом або травою;

  • не розводьте велике багаття. По можливості використовуйте вже існуючі місця для розведення вогнища;

  • ніколи не залишайте вогнище без нагляду;

  • залишаючи місце відпочинку, загасіть вогнище, заливши його водою. Переконайтесь, що у вогнищі не залишилось жодної жарини.

 

Що робити в разі виникнення пожежі в екосистемах 

- не панікуйте та не приймайте поспішних необдуманих рішень;

 - не тікайте від полум`я у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;

 - з небезпечної зони, до якої наближається полум`я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму поширення вогню;

 - якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або прикрийте ніс та рот мокрим одягом;

 - будьте обережні в місцях загоряння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;

 - особливо будьте обережні у місцях торф`яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому рухайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів;

         Якщо ви помітили загоряння у екосистемах – одразу зателефонуйте до Служби порятунку «101».

         Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує ваші шанси не потрапити у надзвичайну подію та зберегти своє життя і здоров’я!

 

Небезпека при виявленні вибухонебезпечних предметів у весняний період

Майже не щодня на території Запорізької області рятувальники проводять роботи щодо розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Жителі нашої області знаходять мінометні міни, артснаряди, авіабомби часів війни. З початку року, станом на 1 березня рятувальники знищили 398 одиниць вибухонебезпечних предметів в спеціально відведених місцях. На щастя потерпілих не було.

  З приходом весни мешканці міст і селищ розпочали весняно-польові роботи на присадибних ділянках та городах. Разом із цим зростає кількість виявлення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

Страшну небезпеку приховують боєприпаси, які залишились лежати в землі до нинішніх часів, адже вони можуть з детонувати в будь-який момент. Необережне поводження з вибухонебезпечними предметами або дитячі пустощі можуть призвести до трагічних наслідків.

Часто саме діти знаходять подібні предмети та в них прокидається бажання проекспериментувати з ним або пограти у «війну». Тому підростаюче покоління в першу чергу повинно бути попереджено про наслідки таких небезпечних ігор.

 

Правила поведінки при виявленні ВНП

- якщо ви виявили вибухонебезпечний чи просто підозрілий предмет – негайно повідомте місцеві органи влади та за телефонами 101 та 102. Навіть якщо ви не впевнені, що цей предмет небезпечний – краще перестрахуватися. Адже запобігти краще, ніж ліквідовувати наслідки. Окрім того, треба дочекатися приїзду спеціальних служб, щоб точно вказати місце та обставини виявлення.

- ні в якому разі не підходьте до знахідки, це може бути вкрай небезпечно. Оптимально безпечна відстань – близько 500 м. Також необхідно окреслити місце знахідки за допомогою мотузки або стрічки. Проте неможна вбивати у землю кілки, адже поблизу цього місця можуть ще знаходитися снаряди.

- одразу припиніть будь-які роботи в районі небезпечного предмета. Удар лопати, грабель, каміння чи просто поштовх може призвести до вибуху.

- в жодному разі не пересувайте, не розбирайте, та не нагрівайте небезпечну знахідку.

- не допускайте сторонніх осіб до небезпечного предмета доки не прибули фахівці;

- категорично забороняється самостійно знешкоджувати вибухонебезпечні предмети. Це можуть робити тільки спеціально підготовлені фахівці.


Інструкція

«Порядок дій на випадок пожежі».

У разі виявлення ознак пожежі:

Дії працівників школи при виявленні пожежі

Якщо працівник школи виявив загорання, він повинен: викликати пожежну охорону за телефоном «101» та повідомити співробітнику, який приймає інформацію такі дані: адресу установи, місце виникнення пожежі, своє прізвище та номер телефону;  продублювати повідомлення про пожежу по системі оповіщення про негайну евакуацію учнів (вихованців) та працівників; повідомити про пожежу директора школи або чергового адміністратора; приступати (за можливості) до ліквідації осередку пожежі до прибуття пожежних.

Директор школи з урахуванням обставин, які склалися, повинен: перевірити ввімкнення автоматичної (стаціонарної) системи пожежогасіння; організувати відключення мереж електро- і газопостачання, систем вентиляції та кондиціонування повітря, а також здійснення інших заходів, що сприяють запобіганню поширення пожежі; визначити евакуаційні шляхи для виведення людей в безпечну зону; організувати евакуацію матеріальних цінностей із небезпечної зони; керувати евакуацією до прибуття пожежних підрозділів.

Заступник директора з адміністративно-господарської роботи та черговий адміністратор повинні: відкрити запасні виходи; увімкнути освітлення тамбурів.

            Співробітник, який знаходиться під час пожежі на посту, повинен: відкрити основний вихід з будівлі; відкрити ворота для в'їзду спецавтотранспорту.

При отриманні сигналу про евакуацію вчитель повинен: припинити заняття, знеструмити електричні прилади та обладнання, вимкнути світло і закрити вікна; у разі сильного задимлення видати учням наявні в кабінеті засоби індивідуального захисту органів дихання; дотримуючись витримки та спокою не допускати паніки, вивести учнів на перший поверх і далі до основного або запасного виходу зі школи згідно із затвердженим планом евакуації при пожежі.

Після виходу з будівлі вчитель повинен привести клас до збірного пункту й перевірити наявність всіх учнів. У разі відсутності будь-кого з дітей вчитель повинен повідомити про це директору школи або черговому адміністратору.

Порядок евакуації працівників та учнів

Першочергово слід вивести працівників і учнів з приміщення, де виникла пожежа, а також з приміщень, яким загрожує небезпека поширення вогню і продуктів горіння. У холодну пору року на розсуд працівників, що здійснюють евакуацію, учні перед виходом на вулицю можуть одягтися або взяти одяг з собою. Працівники, які здійснюють евакуацію, не повинні залишати учнів без нагляду з моменту виявлення пожежі та до її ліквідації. Після закінчення евакуації працівники повинні ретельно перевірити всі приміщення, щоб виключити можливість перебування в небезпечній зоні учнів, що сховалися під партами, у шафах або інших місцях, а також виставити пости безпеки на входах, щоб виключити можливість повернення учнів в будівлі, де виникла пожежа. При виході з приміщення, слід закривати за собою всі двері і вікна, щоб уповільнити поширення вогню і диму.       

Дії працівників до прибуття пожежних

Після евакуації учнів з будівлі (або, якщо це можливо, під час евакуації) добровільна пожежна дружина, призначена директором школи, повинна приступити до ліквідації осередку загоряння наявними засобами пожежогасіння. Оперативна група з порятунку матеріальних цінностей під керівництвом заступника директора з адміністративно-господарської роботи або призначеної директором особи повинна приступити до порятунку і переміщенню в безпечне місце майна, матеріальних цінностей, документів і забезпечити їх охорону.

ПАМ’ЯТАЙТЕ:

Вкрай несприятливі умови для організованої евакуації створює  паніка. Вона призводе до утворення людських заторів, травмування, ігнорування вільних і запасних виходів.

НЕ ПАНІКУЙТЕ!!!

Після закінчення робочого дня:

1. Відключається вся апаратура і електроприлади, припиняється подача струму у всій електромережі, окрім чергового приміщення.

2. Приміщення звільняються від виробничих відходів, сміття тощо.

3.Перевіряється можливість використання всіх проходів, виходів, сигналізацій, підходів до засобів пожежегасіння, електроприладів.

4. Всі дублікати ключів знаходяться у директора школи-інтернату.

Завантажити Наказ Про  невідкладні  заходи щодо забезпечення  вимог законодавства у сфері техногенної та  пожежної  безпеки  у закладах освіти  Долинської сільської ради

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень