Відділ освіти, молоді та спорту Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області

Міжшкільна методична комісія вчителів суспільно-природничого циклу

Березневе засідання міжшкільної методичної комісії вчителів суспільно-природничого циклу

31 березня відбулося чергове засідання ММК вчителів суспільно-природничого циклу (в заочному режимі), яке було присвячене темі «Діяльнісний підхід, як парадигма сучасної шкільної освіти».  Ця тема, як ніколи, актуальна, бо на сьогоднішній день вчитель – це наставник, який направляє діяльність учня, допомагаючи йому, де це необхідно, та залишаючи його діяти там, де він це може зробити самостійно.

   Бібік І.В., у своєму виступі, зупинилася на реалізації діяльнісного підходу до навчання, в контексті сучасних технологій.

   Білоус Л.М.,  поділилася власним досвідом застосування цього підходу на уроках історії, в 6 класі.

   Для кожного педагога важливим є питання «Як зберегти час?», тому Карнафель Н.А. розкрила суть технології ефективного планування часу – тайм-менеджменту.

   Всі учасники засідання на практиці спробували прийоми та вправи формувального оцінювання.

   Голова ММК  нагадала колегам порядок закінчення навчального року, та проведення ДПА/ЗНО у ЗНЗ у 2020-2021 н.р.

Матеріали засідання


Січневе засідання міжшкільної методичної комісії вчителів суспільно-природничого циклу

28 січня відбулося засідання «Медіапростір сучасної школи» ММК суспільно-природничого циклу. Ця тема сьогодні актуальна. Без опанування педагогами основ медіа грамотності не можливо підготувати підростаюче покоління до свідомого існування у медіа середовищі та органічної інтеграції в медіа культуру через формування критичного ставлення до аудіовізуального продукту, перетворення учнівської молоді із  споживачів аудіовізуального продукту у свідомих і творчих користувачів мас-медіа, вироблення імунітету до маніпулятивної дії екрану, створення умов інформаційної безпеки для свідомих громадян суспільства. Вирішення саме цих завдань і буде запорукою свідомого спілкування з мас-медіа, дасть можливість критично оцінювати як інформацію, так і норму поведінки особи в суспільстві.

   Під час онлайн зустрічі керівник ММК Білоус Л.М. проаналізувала роботу ММК за І семестр 2020-2021 н.р. та звернула увагу на недоліки в її роботі.

    Вчитель географії ОЗЗСО Розумівська школи Діденко І.М. у своєму виступі переконала присутніх, що медіапростір дійсно актуальний компонент НУШ.

    Прохода А.А., вчитель ОЗЗСО Новозапорізька школа, розкрила шляхи формування медіа компетентності учнів, щоб зробити їх перебування у сучасному освітньому середовищі безпечним, корисним, цікавим.

     Від Білоус Л.М. колеги дізналися, як відрізняти фейки від правди, чому мозок вірить неправді та як виник популярний фейк про переможця олімпіади мемів.

     Бібік І.В. поділилася досвідом використання медіаосвіти в своїй практичній діяльності як учителя хімії та біології.

     На останок всі учасники засідання пройшли тестування, щоб дізнатися свій рівень медіаграмотності.

     Учасники засідання вважають, що в школах бажано запровадити як варіативну складову курс «Основи медіаграмотності», оскільки сьогодні об’єктом інформаційної атаки може стати кожен, тому є вкрай важливим, щоб було більше медіаграмотних людей.

  


Серпневе засідання міжшкільної методичної комісії вчителів суспільно-природничого циклу

28 серпня 2020 року у в онлайн-форматі. відбулося засідання міжшкільної методичної комісії вчителів суспільно-природничого циклу Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області.Ключовою темою щорічної педагогічної студії було: “Нормативно-правове та методичне забезпечення діяльності вчителів суспільно-природничого циклу у 2020-2021 н.р.”Учасники зосередилися на особливостях організації освітнього процесу в новому навчальному році, питаннях розвитку STEM-освіти й ознайомилися з новим Державним стандартом базової середньої освіти та дорожньою картою його впровадження у 2020-2021 н.р.


Підсумкове засідання міжшкільної методичної комісії вчителів суспільно-природничого циклу

 21 травня 2020 року в режимі відео конференції відбулося засідання ММК вчителів предметів суспільно-природничого циклу. В його роботі взяла участь головний спеціаліст ВОМС Саджениця Ірина Леонідівна. Під час засідання учасники розглянули та обговорили питання:

  1. «STEM-освіта – перспективна форма інноваційної освіти в Україні» Карнафель Н.А. у своєму виступі розкрила завдання, мету, етапи та терміни реалізації STEM-освіти, її переваги й недоліки, а також охарактеризувала напрямки розробки STEM-програм.
  2. «Концепція розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти)». Бібік І.В.ознайомила присутніх із Проектом розпорядження КМУ “Про схвалення Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти”. Вчителі природничих дисциплінПрохода А.А., Кузьміна І.В., Бібік І.В. підкреслили важливість проведення мультимедійних уроків за допомогою цифрових лабораторій для поглибленого усвідомлення та засвоєння учнями навчального матеріалу.
  3. «Організація онлайн і оффлайн освіти під час карантину». Біла Л.О. поділилася досвідом використання сервісу Learnis.Бібік І.В. розповіла про можливості використання власних блогів для роботи з учнями.Карнафель Н.А. зупинилася на зручності платформи Гугл клас для всього навчального закладу. СадженицяІ.Л. підкреслила важливість скоординованої діяльності вчителів-учнів-батьків для досягнення спільного результату під час дистанційної освіти.
  1. «Участь у професійних конкурсах - крок до підвищення фахової майстерності вчителя». Своїми враженнями від участі у конкурсі «Учитель року» поділилися Біла Л.О. та Прохода А.А.
  1. «Підсумки роботи ММК за 2019-2020 н. р.».

На завершення зустрічі, яка пройшла у дружній та теплій атмосфері, Ірина Леонідівна висловила надію, що криниця освітянської скарбниці педагогів Долинської ОТГ не зміліє й надалі, а педагогічні звитяги будуть лише примножуватися. Голова ММК побажала колегам на майбутнє яскравого горіння, творчого піднесення, душевної рівноваги і ніколи не втрачати того дорогоцінного таланту, що наділив Господь: уміння вчитися і вчити інших.

Протокол засідання