A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області

Інклюзивна освіта

Впровадження інклюзивної освіти у 2020/2021 навчальному році

 в освітніх закладах Долинської сільської ради

   

         Відповідно до висновків Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсного центру» Запорізької районної ради Запорізької області (смт. Балабине) з  особливими освітніми потребами охоплено 19 дітей  протягом 2020-2021 навчального року

         В освітніх закладах Долинської сільської ради здобувають освіту в інклюзивних класах та групах 17 дітей з особливими освітніми потребами.

 

№ з/п

Назва закладу

освіти

Кількість учнів

1

Опорний заклад загальної середньої освіти Новозапорізька школа

 

5

2

Опорний заклад загальної середньої освіти

Розумівська школа

 

5

3

Долинський комунальний заклад

дошкільної освіти «Мрія»

 

5

4

Розумівський комунальний заклад

дошкільної освіти «Казка»

 

2

         

     В освітніх закладах Долинської сільської ради здобувають освіту з індивідуальною формою навчання 3 дітей шкільного віку.

       

№ з/п

Назва закладу

освіти

Кількість учнів

1

Опорний заклад загальної середньої освіти Новозапорізька школа

 

2

2

Опорний заклад загальної середньої освіти

Розумівська школа

 

1

 

 

     Всі діти, які навчаються за індивідуальною та інклюзивною формою навчання   охоплені корекційно-розвиткових занять спрямований на вирішення завдань, зумовлених особливостями психофізичного розвитку учнів та вихованців і реалізовувався через програми Міністерства освіти і науки України.

      Кожен учень, вихованець, що навчається/виховується за інклюзивною формою навчання, має робочий навчальний план, індивідуальну програму розвитку та навчальну програму.  Діти мають індивідуальні  порт фоліо. В кінці І  семестру проводився моніторинг засвоєння індивідуальних навчальних програм.

            В інклюзивних класах та групах працюють асистенти учителя та асистент вихователя.

          З метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізацію та інтеграцію в суспільство, створення сприятливих умов для повноцінного розвитку дітей з особливими освітніми потребами у освітніх закладах Долинської сільської ради створені ресурсні кімнати, яка є необхідною частиною інклюзивної форми освіти в підпорядкованих закладах.

 

         Говорячи про інклюзію, ми маємо робити набагато більше  для того, щоб діти навчались  у звичайних класах (групах), ми маємо ізолювати ізоляцію, усунути виключення. Тож пріоритет зараз - долучити дітей з особливими освітніми потребами до навчання, щоб вони впевнено відчували себе у суспільстві та мали друзів.

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень