A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області

Про відділ освіти

Розвиток освіти в Долинській ОТГ

        Початок третього тисячоліття характеризується глобалізацією суспільного розвитку, переходом людства від індустріальних до науково-інформаційних технологій, які значною мірою базуються на освітньо-інтелектуальному потенціалі підростаючого покоління. Тому, освіта та процеси, що в ній відбуваються, мають важливе значення для всіх учасників освітнього процесу. І наше завдання -  забезпечити  такий освітній рівень населення, який цілком відповідає потребам сьогодення, а саме підготувати сучасного конкурентноспроможного випускника.
      В Долинській ОТГ, за підтримки сільського голови Федчука Богдана Михайловича, адміністрації сільської ради, депутатського корпусу - створено всі необхідні умови, для надання якісних освітніх послуг.
    Для цього у громаді заснований та працює з 2017 року відділ освіти, молоді та спорту, який має затверджену структуру централізованої бухгалтерії із структурним підрозділом господарської групи.
      В підпорядкуванні Відділу освіти знаходяться два Опорні заклади загальної середньої освіти Новозапорізька та Розумівська школа, та два  заклади дошкільної освіти: "Мрія" та "Казка".
      Створення у 2018 році 2 опорних закладів загальної середньої освіти, в нашій громаді, позиціонується  як реформаторський крок задля підвищення якості шкільної освіти. На умовах співфінансування, в наших опорних закладах -  створено сучасне освітнє середовище: а це і впровадження Концепції Нової української школи, покращення умов для вивчення природничо-математичних дисциплін.Створено необхідні умови для освіти дітей з особливими  освітніми потребами: медіатека, ресурсні кімнати в закладах загальної середньої освіти, сенсорна кімната в закладі дошкільної освіти "Мрія".
     Освітній процес в освітніх закладах супроводжується якісними умовами для навчання дітей.  Учні   забезпечені сучасними інтерактивними засобами навчання. В школах виконані капітальні ремонти у класах, частинах приміщення шкіл, закуплено сучасні меблі, дидактичні засоби навчання та комп'ютерне обладнання, дооснащенообладананням та цифровими лабораторіями природничо-математичні кабінети.  
     Для створення нового освітнього простору, в закладах загальної середньої освіти облаштовано, на умовах співфінансування, відповідно до вимог Закону України «Про освіту», перші класи. Крім того, значна увага приділяється лініям розвитку, які забезпечують наступність дошкілля й початкової школи. Як результат - з кожним роком збільшується кількість першокласників в закладах загальної середньої освіти Долинської сільської ради.  Цього року в школах громади, відкрито 2 перші класи, де всього навчається 49 учнів. 
    На початок 2020/2021 навчального року, всього, заклади загальної середньої освіти відвідує 422 здобувача освіти. В Розумівській школі навчається 198 учнів, в Новозапорізькій школі – 228 учнів, що всього, на 12 дітей більше, у порівнянні з минулим навчальним роком. 
    Першочергова увага органів місцевого самоврядування та відділу освіти спрямована на збереження існуючої мережі дошкільних закладів та покращення умов для розвитку та виховання в них дітей дошкільного віку, тому створюються всі необхідні умови для здобування вихованцями, дошкільної освіти.
    В Розумівському комунальному закладі дошкільної освіти «Казка» виховується 39 дітей, а у Долинському комунальному закладі дошкільної освіти « Мрія» - 66 вихованців.
   За кошти місцевого бюджету, заклади дошкільної освіти, Долинської сільської ради, забезпечені сучасними меблями, технічним обладнанням, методичними посібниками, літературою, різноманітними дидактичними іграми та іграшками. В обох садочках проведено ремонтні роботи, придбано оргтехніку, пральні машини автомат, кондиціонери, поновлено інвентар та посуд на харчоблоці, закупленов необхідній кількості  медикаменти, господарський інвентар, спецодяг, морозильна камера, закуплено дитячі ходунки, тощо.Також замінено тротуарну плитку та бордюри на центральному вході до закладу загальної середньої освіти "Мрія".
      В громаді забезпечено на 100%  охоплення дошкільною освітою дітей 5-го року життя. Систематичні послуги батькам і дітям, які не відвідують дошкільні заклади, надає  консультативний центр, який функціонує на базі  закладів дошкільної освіти.
     З метою забезпечення безперешкодного доступу до якісної освіти в громаді, за кошти місцевого бюджету, стовідсотково забезпечується підвіз вихованців, учнів та педагогів до місця навчання та у зворотному напрямку, шкільними автобусами.
    Створення належних та  рівних умов для доступу кожної дитини до високоякісної освіти в  освітніх закладах відкриті інклюзивні класи та групи.  Це -  в Новозапорізькій школі – 4 класи, в яких всього навчається 5 дітей, в Розумівській школі – 4 класи, в яких навчаються 5 дітей, в ЗДО «Мрія» - 3 групи, в яких виховуються 5 дітей, в ЗДО "Казка" - 1 група, в якій виховується 2 дитини з особливими освітніми потребами. 
       В школах організоване навчання за індивідуальною (педагогічний патронаж) формою навчання. Для цих дітей створені всі умови відповідно нозологій:  працюють асистенти вчителів, проводяться за планом заняття з практичним психологом, логопедом, корекційним педагогом. Ці діти навчаються за індивідуальними навчальними планами та користуються пільгами: на харчування, оздоровлення, забезпечені підручниками та підвозом. В закладах загальної середньої освіти за індивідуальною формою навчання, здобувають освіту 3 учнів.
     З метою реалізації   науково – педагогічного експерименту та впровадження соціальної програми «Інклюзивна освіта - рівень свідомості нації»,  в Розумівській школі створена медіатека, яка може задовольнити потреби дітей із різними нозологіями. 
     За підтримки місцевого бюджету, в громаді  діють Програми, спрямовані на розвиток освіти, підтримку здібним, обдарованим учням та успішним педагогам. Протягом 2020 року до грошової винагороди були представлені 35 учнів закладів загальної середньої освіти, як переможців Міжнародних і Всеукраїнських учнівських конкурсів та турнірів, на суму 9200 грн. За програмою «Успішний педагог», матеріально заохочено 7 педагогів, на загальну суму 9 тис.грн.
      За рахунок місцевого бюджету, в освітніх закладах встановленно пожежну сигналізацію, в ОЗЗСО Розумівська школа, Розумівському КЗДО "Казка" та Долинському КЗДО "Мря" здійснено обробку дерев'яних конструкцій горіщ вогнезахисним розчином, в Розумівському КЗДО "Казка" та Долинському КЗДО "Мря" встановлено захист будівель закладів від прямих попадань блискавки, в ОЗЗСО Новозапорізька школа придбано і встановлено ємності для зовнішнього пожежогасіння, в усіх закладах доукомплектовано пожежні щити,

     Вживаються заходи щодо розвитку фізичної культури та спорту в закладах загальної середньої освіти та позашкільної освіти. Протягом 2020 року, реалізовано план заходів, передбачених програмою на розвиток спорту, фінансування якої здійснюється з місцевого бюджету. Особлива увага приділяється залученню до систематичних занять фізичною культурою та спортом молодого підростаючого покоління. Проводяться міжшкільні змагання з футболу, настільного тенісу, веселі олімпійські ігри, шкільні спартакіади. Команди учнів шкіл учасники та призери обласних фестивалів.
     За підтримки місцевого бюджету діє програма розвитку фізичної культури та спорту в Долинській сільській раді. За підтримки якої закуплено 
2 комплекти футбольної форми, спортивні олімпійки з фірмовими емблемами ФК «Дніпро», жіночі футболки, м’ячі, сітки на футбольні ворота (для нових футполів в селах Новослобідка та Долинське), нагородна атрибутика – кубки, грамоти, призи. Для  вболівальників придбана атрибутика,  медики, які супроводжують змагання, забезпечені  необхідними медикаментами для надання першої допомоги.  Забезпечено фінансування транспорту для виїзду наших спортсменів на змагання на інші території.

Маємо вражаючі досягнення в сезоні 2020 року, а саме:

 • 02.02.2020 р. фінальний етап з футзалу між командами Запорізького району – переможець турніру ФК «Дніпро».
 • 15.02.2020 р. Спартакіада Запорізького району
  • 1 місце – настільний теніс дівчата 
  • 1 місце – дартс чоловіки 
  • 1 місце – настільний теніс чоловіки 
  • 2 місце – гірьовий спорт 
  • 3 місце – шашки 
  • 3 місце – дартс дівчата 
  • 3 місце – шашки дівчата 
 • 29.02.2020 р. пройшов районний етап змагань «Мамо, тато, я – спортивна сім’я», І місце отримала сім’я Безверхих.
 • 07.03.2020 р. – змагання з волейболу серед збірних команд сіл Запорізького району. Переможцями стала команда с. Розумівки.
 • 22.08.2020 р. – на футбольному турнірі до Дня Незалежності України, який проходив у с. Марївка,  ФК «Дніпро» став переможцем змагань.
 • 29.08.2020 р. - на щорічному турнірі Запорізького району пам’яті Є.Трухіна, що проходив в смт. Кушугум, футбольна команда «Дніпро» вийшла у фінал і посіла почесне друге місце.

               На перспективу маємо наступні завдання:
- якісно вибудувати свою модель комплексного поєднанням освіти, культури та спорту в ОТГ;
- створити умови впровадження допрофільної та профільної підготовки;
- забезпечити всебічний розвиток особистості;
- створити безбар'єрні умови для навчання та розвитку для дітей з особливими освітніми потребами.
        Адже запроваджена в громаді модель пов’язана з подоланням однієї з найболючіших проблем більшості сільських районів – критично малого контингенту учнів старшої школи  у закладах загальної середньої освіти. 

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень