A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області

STOP - БУЛІНГ

Дата: 13.05.2021 08:57
Кількість переглядів: 25

Cеред сучасної учнівської молоді останнім часом надзвичайно загострилася проблема насильства, довготривалих агресивних проявів та третирування у міжособистісних стосунках підлітків, здійснюваних самими дітьми одне до одного. За своєю сутністю третирування – це специфічна форма агресивної поведінки, при якій сильніший (авторитетний) учень (або учні) систематично переслідує іншого (слабкого, аутсайдера). Ситуація третирування не обмежується лише ролями «агресора» та «жертви», вона залучає інших однокласників, роблячи їх активними або пасивними учасниками цих відносин. Такі стосунки отримали назву шкільний булінг, розповсюдження якого впродовж останніх років визнано в освітній практиці та є соціальною проблемою.

З метою забезпечення прав, свобод та інтересів молоді, формування у здобувачів освіти здатності протистояти булінгу, навичок ненасильницької поведінки, побудови конструктивного діалогу, створення особистої мирної стратегії поведінки в конфлікті, запобігання насильству в учнівському середовищі було проведено ряд просвітницько-профілактичних заходів. 

У дошкільних закладах Долинської сільської ради:

- інтерактивні заняття «Якщо ображають...», «Читання з передбаченням», «Хвилинки відвертого спілкування»;

перегляд мультиплікаційних  фільмів «Жив собі чорний кіт», «Про пташок»;

організовано батьківську групу «Наслідки булінгу, як побороти.»;

- розіграно ситуації «Допоможи собі, рятуючи інших», «Реклама – п’ятихвилинка»;

- педагогічними працівниками розроблено пам’ятку «Маркери булінгу»;

- педагоги ознайомились з відеопризентацією «Агресія в інтернеті – кібербулінг», розроблену вихователем-методистом КЗДО «Казка», Зизкун Т.А.;

- тренінгове заняття для вихователів КЗДО «Мрія», психологом, Сіряченко С.І.: «Що таке булінг? Профілактика булінгу в учнівському середовищі».

В Опорних закладах загальної середньої освіти:

Протягом 5-6 травня на сайті школи була оновлено інформація для всіх учасників освітнього процесу, а саме: надано наочно-інформаційні матеріали «Порядок реагування на випадки булінгу», «Ознаки булінгу»; відеоролики «Ми проти булінгу», «Як боротись з булінгом: поради для дітей», «Як запобігти булінгу: поради для свідків», «Як зупинити булінг: поради для батьків». Також було розроблено і розміщено на сайті школи буклет «Посібник для батьків», який містить консультаційні поради для батьків, як допомогти дитині, постраждалій від булінгу, а також інформацію про те, куди можна звернутися по допомогу, у випадку булінгу.

           Протягом проведення  акції інформація стосовно проблеми булінгу висвітлювалася та поширювалась в офіційній групі закладу у соціальній мережі Фейсбук.

           В зазначений термін були проведені (в режимі онлайн)  тематичні заходи для здобувачів освіти:

- обговорення випадків проявів булінгу, викладених в соціальних мережах (10-11 кл.);

- візуалізація проблеми «Булінг, харасмент, насилля» (9 кл.); заочна мандрівка сайтом «Що таке булінг?» ( 7 клас); віртуальна мандрівка «Скажімо булінгу -  ні» ( 8 клас); година спілкування «Ми – проти булінгу!» ( 6 клас).

- перегляд презентацій з подальшим обговоренням «Стоп! Булінг!» (5-8 кл.); конкурс-виставка плакатів «Шкільному булінгу скажемо  - НІ!» ( 3 клас); спільний перегляд тематичних відеороликів з наступним обговоренням (4 клас); онлайн виховна година «Стоп булінг» (5 клас);

- домашнє завдання: створення малюнків «Дружба – це..» (1-4 кл.); година спілкування «Геть булінг! Ми – єдині, дружелюбні!» та виготовлення тематичних малюнків (1 кл.).

Можемо з впевненістю стверджувати, що учні наших освітніх закладів вміють захистити себе і своїх друзів від булінгу, знають свої права та обов’язки.

  

 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень