A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області

Міжшкільна методична комісія вчителів художньо-естетичного циклу

Березневе засідання міжшкільної методичної комісії вчителів художньо-естетичного циклу

25 березня 2021 року проведено засідання міжшкільної методичної комісії вчителів художньо-естетичного циклу Долинської сільської ради Запорізького району Запорізької області у дистанційному, асинхронному режимі.

Були розглянуті наступні питання:

1. Підсумки результативності шкіл громади щодо конкурсів художньо-естетичної спрямованості. 

2. Змішане навчання, платформи для дистанційної роботи.

3. Хроніка конкурсу "Вчитель року 2021".

Прийняли наступні рішення:

1. Брати участь у всіх конкурсах (за можливості).

2. Ознайомитись з сервісами дистанційної роботи.

3. Ознайомитись з матеріалами по "Вчитель року".

Більше матеріалів тут


 

Січневе засідання міжшкільної методичної комісії вчителів художньо-естетичного циклу

Фото без опису 

20 січня відбулося ІІ засідання вчителів ММК художньо-естетичних дисциплін у Google meet. Було обговорено деякі організаційні питання, але основною метою зустрічі було проведення та запис дистанційного уроку Савенковою Валерією Олександрівною в рамках відбіркового етапу ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року 2021" в номінації "Вчитель трудового навчання". 

Фото без опису


Серпневе засідання міжшкільної методичної комісії вчителів художньо-естетичного циклу

Фото без опису

26 серпня пройшло перше засідання ММК художньо-естетичного циклу із застосуванням відеосервісу ZOOM. В конференції члени ММК обговорили питання, що стосуються організації роботи в новому 2020-2021 навчальному році.

Перш за все привітали нового члена ММК Бублікову Наталію Юріївну, з призначенням на посаду вчителя трудового навчання.

 Першим питанням став аналіз роботи ММК за минулий навчальний рік. Вчителі пригадали які були здобутки та перемоги серед учнівської молоді та педагогів. Обговорили плани, щодо участі в конкурсі "Вчитель року".

 Другим питанням стало обговорення методичних рекомендацій щодо роботи в нових реаліях пандемії коронавірусу.

Сасанчина Марина Василівна та Діденко Інна Миколаївна, поділились досвідом впровадження НУШ, на уроках художньо-естетичного циклу.

Третім питанням стали організаційні моменти, як поновлення даних членів ММК, опис досвіду роботи чи надавання методичних цікавинок, розробок, фото робіт дітей.

І закінчили засідання орієнтовними темами роботи ММК та побажаннями щодо роботи в новому навчальному році.

Фото без опису


Фото без опису

Підсумкове засідання міжшкільної методичної комісії вчителів художньо-естетичного циклу

22 травня пройшло засідання ММК художньо-естетичних дисциплін. Вчителі Розумівської та Новозапорізької шкіл на чолі з куратором від ВОМС Долинської с/р Пляшковою Тетяною Валеріївною обговорили такі питання:

  • Робота в інклюзивному класі з трудового навчання та образотворчого мистецтва.

  • Робота вчителів художньоестетичного циклу під час карантину.

  • Підведення підсумків участі в конкурсах учнівської творчості та їх результативності.

  • Аналіз роботи ММК за рік: досягнення (участь в конкурсі «Вчитель року 2020»), рекомендації, побажання.

Під час засідання було порівняно американську та нашу систему роботи з дітьми з ООП: Wideningparticipation, Mainstreaming, Integration, Inclusion.

Звернули увагу на організацію інклюзивного навчання в школі. Вчителі висловились з приводу навчання дітей з ООП згідно своїх предметів, поділились досвідом. Зробили висновок, що робота в інклюзивних класах нелегка справа і ще одним викликом для вчителів став карантинта перехід на дистанційну форму роботи.

Оскільки предмети художньо-естетичного циклу не є основними, то для них не передбачена підтримка держави в рамках Всеукраїнської школи онлайн чи розробок на дистанційних сервісах. Також вчителі зіткнулися з тим, що деякі батьки та учні не вважали за потрібне виконувати завдання з цих предметів. Але музичне, образотворче мистецтво, трудове навчання та мистецтво включені до навчального навантаження учнів, а отже робота повинна продовжуватися і під час карантину. Тому вчителі нашої громади продовжили працювати онлайн, використовуючи Googleclassroom, групи у viber по класах з предметів, особисті блоги, де публікували матеріали до уроків та практичні завдання. Також в нагоді став освітній проєкт «На Урок», який допомагав проводити перевірку знань в ігровій формі та сервіс LearningApps.

Основною роботою нашої комісії – є розвиток творчості та різних психічних явищ, процесів через участь в конкурсах учнівської творчості. Загалом можна нарахувати приблизну кількість у 26 конкурсів, основними організаторами яких були: Центр НТТУМ «ГРАНІ», КЗ «ЗОЦЕНТУМ» ЗОР, КЗ «ЗОХЦЕТУМ» ЗОР. Під час дистанційного навчання учні громади брали участь у конкурсах дистанційно:

  • Обласна виставкаконкурс декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай i люби свій край»;

  • Обласний фестиваль писанок «Писанковий рай»;

  • Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Україна рушникова»;

  • Обласна виставкаконкурс дитячого малюнка «Шляхами мужності славетних козаків»;

  • Обласна благодійна акція «З любов’ю до матусі»;

  • Обласна благодійна акція дитячих малюнківпривітань «Дякуємо Вам, ветерани»;

  • Конкурс малюнків "Україна серце Європи" та інші.

Можливо, що кількість робіт зменшена, порівняно з очним навчанням, але обидві школи намагаються залучати учнів до всіх конкурсів, які надсилає ВОМС Долинської с/р.

Під час обговорення питання участі в конкурсах керівник ММК Савенкова В.О. поділилась досвідом організації такої роботи. Присутні могли ознайомитись з таблицею по контролю участі класів, де подана основна інформація: який конкурс, вимоги до робіт, для кого конкурс, дата здачі. Дана таблиця допомагає узагальнювати інформацію з методичних рекомендацій до конкурсів та доступно доводить основне про конкурс до класних керівників, батьків, учнів. Наступна таблиця має на меті фіксацію учасників конкурсів та їх результати. Вона стане у нагоді при написанні звітів заступників директора з НВР, керівнику ШМК класних керівників, класним керівникам для заповнення різноманітних таблиць та особових справ учнів. І третя таблиця відноситься до фіксації переможців обох шкіл по кожному з конкурсів, спираючись на накази ВОМС Долинської с/р. Також було продемонстровано блог ММК, де фіксується вся робота.

Останнім питанням був розгляд участі вчителів громади в конкурсі «Вчитель року 2020». Діденко Інна Миколаївна поділилась своїми враженнями від участі, а Савенкова Валерія Олександрівна розповіла як проходив фінальний етап Обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року 2020», номінація «Образотворче мистецтво». Керівник ММК поділилась тим, як було організовано все, які були випробування, особистими враженнями та підвела підсумок. Порівнюючи себе з кращими вчителями області та проведенням уроку і роботі з дітьми Класичного приватного ліцею, виявилося, що і в 26 років можна бути на рівні та дещо краще, а наші сільські школи нічим не поступаються приватній з художньо-естетичною орієнтацією.

Тому роботу ММК оцінили як добру і настановою стали слова про п’ятирічний графік проведення конкурсу «Вчитель року 2020», розроблений МОН України, предметними номінаціями яких є: 2021 рік – трудове навчання, а 2022 – музичне мистецтво. Беремо участь, звучимо в області!

Фото без опису Фото без опису Фото без опису

Фото без опису Фото без опису Фото без опису

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень